E-ticaret yasal süreçleri nasıl kargo göndericez

Şimdi bu yazıda e-ticareti yasal zorunluluklarını maddeler halinde arıyorsanız onu bulamayacaksınız.Bu sebeple yazımdan ayrılabilirsiniz.İnternet sitelerinin bir birlerinden aldıkları yazılar ve bu maddeler ile koskocaman bir çöplük oluşmuş durumda zaten bende bir parça ile o olaya dahil olmak istemiyorum.

Bu konumda sizlere e-ticaretin yasal zorunluluklarını işe başlangıç aşamasında bir nebzede olsa nasıl geride bırakacağınızı anlatacağım.Bu yazıyı yasal zorunlulukları yerine getirmeyin olarak algılamayın sakın.

Sadece bir ürünü internet ortamından satışa sunmak istiyorsunzu ancak bunun için en azından şahıs firması kurmadan önce para harcaması yapmadan önce bu ürün satar mı satmaz mı onu öğrenmek istyorsunuz haliyle ürünü de bir şekilde karşı tarafa göndermeniz gerekmekte onu nasıl yapacağız.

Öncelikle pazar yerlerinin sunduğu kargo gönderim paketleri var onları kullanabilirsiniz.

eticaretkargo

 

Elinizdeki ürünün satıp satmayacağına karar verme aşamasında ve şahıs şirketi kurana kadar bu tip çalışmalar ile zamanınızın boşa geçmemesini yolda pişmeyi sağlayabilirsiniz.

Bir diğer gönderim şekli ise PTT kargo ile anlaşma yapıp oradan ürünlerinizi gönderebilirsiniz.

Baktınız işler güzel ilerliyor ürünlerini satıyor o zaman pazar yerleri kullanımını azaltarak kendi markanızı oluşturabilir bir e-ticaret sitesi açabilir şahıs firmanızı da kurar istediğiniz kargo şirketi ile anlaşabilirsiniz.Hangi kargo firmasının daha kullanışlı ve bütçe dostu olduğunu verdikleri fiyatlarında altına ürünlerinizi nasıl gönderebileceğiniz ile ilgili yazımı da yakında yayınlayacağım.

Bu arada sen bu şekilde mi yaptın diyebilirsiniz.Ben ilk e-ticaret girişimimi bu şekilde yapmadım.Şahıs firmam ile giriş yaptım direk bir e-ticaret sitesi açarak ve halen daha e pazaryeri kullanmışlığım yoktur.Ancak marka bilinirliği arttırma ve pazarlama ya yönelik bilgi birikimime güvendiğim için zamanın daha elverişli kullanılması açısından böyle hızlı bir giriş yaptım.

Eğer kendime güvendiğim konular olmasaydı ve aklımda soru işaretleri olsaydı kesilikle yukarıdaki anlattığım yolları tercih ederek adım adım kendimi ve sermayemi tehlikeye atmadan ilerlemeyi tercih ederdim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir