En iyi eticaret yazılımı ticimax mi tsoft mu

Beni takip eden kullanıcılarım bilir ki bir şeyleri deneyimlemeden ve uzun bir süre o konu üzerinde düşünmeden asla yazmam bu nedenle de sitemde çok az yazı mevcut.Ancak biliyorum ki benim gibi girişimci olan ülkesine daima daha iyisini vermek isteyenlere yazdığım her yazı ilaç gibi geliyor.

Evet kendimi bu kadar övdükten sonra gelelim en iyi e-ticaret yazılımı ticimax mi tsfot mu konusuna 🙂

İki şirketin sahibi de facebook arkadaşım olur.Ama arkadaş kayırmaca yok bu yazıda o yüzden kızmaca gücenmece olmasın çünkü iki arkadaşımda ülkesi için elinden geleni yapıyorlar biliyorum.

Şimdi ister ticimax seçin ister tsoft yazılım olarak ikisi de sizi memnun edecek durumda bunu söyleyebilirim.

İyide seçimi nasıl neye göre yapacağız.Elimizde ki kısıtlı bütçeyi kullanarak girişim yapıyoruz bu yüzden para önemli zaman hiç kaybetmemeliyiz o paradan da değerli.

İki e-ticaret yazılımı firmasını da mutlaka ziyaret etmeli ve aklınıza yatanı seçmelisiniz ofislerine gittiğinizde ikisi de işini ne kadar düzgün ve profesyonelce yaptığını görecek ve rahatlayacaksınız.

Tsoft ve ticimax iki firma ile de biraz pazarlık yaptığınızda bir birine çok yakın fiyat verdiklerini göreceksiniz. Tsoft firmasının eksi yönü yazılımı sattıktan sonra çok basit modüllere (basit derken ben yazılımcı değilim ancak opencart tecrübelerimden 200 – 300 tl gibi bir fiyata freelancer bir yazılımcıya neler yaptırılabilir biliyorum) 3000 4000 tl gibi rakamlar ile gelinince muhtemelen tsoft firmasından soğuyacak ve ticimax den yana tercihinizi kullancaksınız.

Buraya kadar her şey güzel ancak ticimax firmasının da çok basit konulara çözüm bulamaması sizi ileride zor durumda bırakabilir.

Örnekler ile açıklayalım

Bir kategoriniz de 1000 adet ürününüz var ticimax de 200 kadar ürün yayınladığınızda malesef inanılmaz yavaşlıyor ancak Türkiye de e-ticaret müşterileri henüz daha çok bilinçsiz olduğunuzdan (herkes sizin kadar interneti iyi kullanamıyor emin olun) kategorinin en altında yer alan sayılara tıklamıyorlar ve ürünlerinizi gösterememiş satışı gerçekleştirememiş oluyorsunuz.Burası için aşağı indikçe açılsın dediğinizde olmuyor.Sayıları kaldıralım ‘daha fazla ürün göster’ diye bir seçenek ekleyelim dediğinizde olmuyor.Yapamıyorlar.

e-ticaret-yazilimi

Bir diğer konu kasa sayfasında kdv oranını göstermek müşteri bunu siz ona ürünü satın alarırken göstermediğiniz kasada eklediniz sanıyor.Tabi yine onu da kasa sayfasından kaldırıp faturaya basım işleminde görünmesini sağlayamıyorlar.Özellikle bu konu inanılmaz alışveriş sayfasından çıkma satın alımı iptal işlemine neden oluyor.

Teknik destek konusuna gelince harikalar dakikalar içinde iki firmadan da dönüş alabilirsiniz.Halledemediğiniz her konuda size yardımcı olurlar.Tabi biraz farklı bir şey isterseniz müşteri temsilcinizle görüşmelisiniz derler.Yani para 🙂 Tabi ki bu çok doğal ve olması gereken bir konu,ancak ticimax’in sizin için çok zor onlar için ise bir kaç dakika alacak konuları dahi müşteri üzerine yıktığı oluyor.

Ticimax firmasında gelişimin önü biraz tıkalı tsoft bu konuda çok daha iyi.Küçük bir işletme olarak kalmayı ön görüyorsanız sorun yok.Ama firmanız her geçen gün büyüyecekse ticimax yeterli değil.Örneğin paket aldınız oradan 3 bin tl ye bir stok programı aldınız sonra ticimax bunun başkasının kurmasına izin vermiyor.Sizden de 5 bin para istiyor kendisi kurmak için.Paketi ucuza satıp yedek parçadan para kazanıyor diyebiliriz 🙂 Yani çok fazla para odaklı ve engel koyan bir firma büyümeye.

Öncelikle ülkemizde böyle iki değerli firma olduğu için inanın çok şanslıyız ve ikisine de teşekkür ederiz.Yurtdışına satış yapabilmeniz için çalışmalar yapıyorlar ülkeleri adına çok emek veriyorlar bunun içinde iki firmaya ayrıca teşekkürler.

Şimdi farklı bir sektörde bir e-ticaret sitesi daha açmayı planlıyorum ancak malesef yukarıda belirtiğim gibi bir iki basit konu malesef yine opencart yazılımını düşündürmüyor değil.

Kararı size bırakıyor ve iki yazılımı da kullanan çok takipçim olduğunu biliyorum onlarında konu alına yorumunu beklerim.Yine soru sormak isteyen girişimci arkadaşlarım da diledikleri soruyu sorabilirler sizin başarılı olmanız beni sizden daha memnun eder yeter ki işletmenizde insanlara istihdam sağlayın herkes kazansın.

Bol kazançlar dilerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir