Seminerler eğitimler buluşmalar etkinlikler hepsi bizi bekler

Pazarlama web teknoloji gibi sitelerde her zaman bir buluşma etkinlik ve seminer oluyor yıllardır.Son zamanlarda bu baya insanlar için rant kapısı olmaya başladı yani aslında orada anlatılacak konulardan çok kaç paraya insanlar buraya katılabilsin biz bu etkinlikten ne alırız ona döndü olay.

Görüyorum bir sürü teknoloji sitesi şöyle başlıklar atıyor:

Uzman Pazarlamacı Eğitim Semineri

8 Saatte Seo yu öğrenin

E-tiarette Rekor Satışlar Yapacaksınız

Başlıklar iddalı olunca insanlar tabi bu etkinliklere katılmak istiyorlar bazılarında 100 tl bazılarında 250 tl parayı da veriyorlar.Bir çoğu için bu paraları vermek ciddi rakamlar ama bir şeyler öğreniriz umuduyla gidiyorlar.

Benim önerilerime gelecek olursanız buraya bir şeyler öğrenmek beklentisi ile gidilmesi yanlış.Kimse size bir şeyleri öğretmeyecek şuan İngilizce sitelerde Youtube de izlediğiniz videoların dışında artı olarak size değer katabilecek hiç bir şey bulamayacaksınız.

Ancak ben zaten sektör içindeyim bir gideyim gezineyim gündemi de takip edeyim.Onların anlattıklarının önemi olmasa da ben konuşmalardan bir şeyler belki çıkartabilirim hemde yeni arkadaşlarla tanışırım diyorsanız o halde bu mantıklı olur.Belki takip ettiğiniz ve konuşmacı olarak oraya katılan gişirimciler ile yatırıcılar ile tanışma konuşma fırsatı bulursunuz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir