Toptancılardan mal alımı nasıl yapılır konsinye

Bana en çok mail atılan sorulardan bir tanesi sanırım bu Derya hanım toptancıdan ürün almak için ne yapmam gereken hangi toptancılardan almalıyım peşin mi çalışıyorlar, toptancılar taksit yapıyorlar mı gibi pek çok soru.

Başlayalım aklımda en çok kalan soru ve cevapları ile sonra aman efendim Derya hanım yürüdü gitti bizi unuttu demesin arkamızdan kimse 🙂

Toptancı nasıl bulunur ? Hangi toptancı ile  çalışmalıyım ?

C: Bilmiyorum.Hiç toptancı bulmadım.Benim işim üreticilerle.Sizinde öyle olmalı ancak üreticilerden ürün alabilmek için bir adet üründen çok yüksek miktarda alımlar gerçekleştirmelisiniz.Ben arabanın içinde saatlerce beklediğimi biliyorum üretimden çıkan fazla malı alabilmek için.Saatlerce devamlı alım yapılacağının garantisini vermek için dil döktüğümü de biliyorum.

Bu noktada bireysel başarınız ortaya çıkıyor tüm yeteneklerinizi konuşturmalısınız.Bir başka seçenek de şimdilik toptancılardan alıp güçlendiğiniz de ürettirmek yada direk üreticiden almak.Bende öyle yapabilirdim ancak çok daha hızlı gelişmek istedim.

Toptancılar yeni gidenleri kazıklıyorlarmış doğrumu ?

C: Toptancılar müşterilerini sınıflandırmışlardır.Siz eskidikçe alımlarınız belli bir standarta kavuştukça (sürekli düzenli alım) sizi derecenlendirir ve ilk gittiğinizde 30 tl ye aldığınız bir ürünü 2 yıl sonra 15 tl ye alıyor olursunuz.En hızlı yolunu yukarıda anlattım zaten daha nasıl bir tüyo vereyim bilmiyorum.

Kandırılma gibi bir durum yok güvenilir toptancılarla çalıştıktan sonra.Ancak belittiğim gibi kapı müşterisine fiyatlar her daim aynı ve yüksek.

Toptancılar peşin mi çalışıyorlar taksit yaparlar mı konsinye verirler mi ?

C:Toptancılar peşin çalışırlar taksitle falan da işleri olmaz kredi kartı verseniz dahi.Paralarını nakit alırlar konsinye çalışma imkanları var ama önce sizin kendinizi kanıtlamanız gerekiyor.Kendinizi kanıtladıktan sonra o kadar alım yaptıktan sonra da zaten ilerlemiş oluyorsunuz konsinye felan ihtiyaç dahilinde olmuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir